5 powodów, dla których warto zainwestować w drzwi antywłamaniowe

Kiedy ludzie zaczynają myśleć o inwestowaniu w bezpieczeństwo swojego domu , często najpierw szukają zabezpieczenia swoich okien. Filmy i inne media często sprawiają wrażenie, że jeśli intruz chce dostać się do twojego domu, najprawdopodobniej zaatakuje twoje okna. W rzeczywistości jest odwrotnie. Jeśli chcesz umieścić swoje ciężko zarobione pieniądze tam, gdzie powinny znajdować się statystyki, bezpieczeństwo twoich drzwi powinno być twoim priorytetem numer jeden.

 

Na szczęście istnieją sposoby na zabezpieczenie tych wejść do domu. Drzwi antywłamaniowe są specjalnie wykonane, aby uniemożliwić nikomu korzystanie z domu przez jedno z głównych wejść. Są na droższym końcu (tanie kosztują około 3 000 zł), ale jeśli chcesz zainwestować swoje pieniądze w sprawdzone zabezpieczenie i rozwiązanie, warto przyjrzeć się swoim możliwościom. Oto pięć rzeczy, które sprawiają, że posiadanie drzwi bezpiecznych jest absolutnie nie do odparcia, gdy patrzysz na swój plan bezpieczeństwa w domu.

1. Nieusuwalne zawiasy

Jedną z pierwszych rzeczy, które kochamy w drzwiach antywłamaniowych, jest to, że zawiasy są nieusuwalne. Niezależnie od tego, czy widziałeś to w filmie, czy w programie telewizyjnym, niewątpliwie słyszałeś o tym, jak ktoś zdejmuje zawiasy z drzwi, aby mógł włamać się do domu. Kiedy zainwestujesz w drzwi z ekranem bezpieczeństwa, nie będziesz się już o to martwić. Drzwi antywłamaniowe wyposażone są w zawiasy , których nie można usunąć, co czyni je jednymi z najbezpieczniejszych produktów na rynku.

2. Mocniejsze ramy niż zwykłe drzwi

W filmach akcji wyważanie drzwi to codzienność. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy Twoje drzwi wytrzymają takie uderzenie? Nie musisz się zastanawiać, czy masz drzwi z ekranem bezpieczeństwa. Ramy są znacznie mocniejsze na drzwiach z siatki bezpieczeństwa niż na innych rodzajach drzwi. Masz trzy opcje, jeśli chodzi o rodzaj materiału, z którego wykonane są drzwi: stal, aluminium lub stop metali. Stal jest zwykle najlepszą opcją, ponieważ do zabezpieczenia domu wystarczy jej szerokość 2-3 cali. Ponieważ aluminium i stopy metali są słabsze, drzwi wykonane z tych materiałów będą musiały mieć co najmniej 6 cali grubości. Jest wiele różnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, wybierając to, z czego mają być wykonane drzwi antywłamaniowe, ale każda z tych opcji wytrzyma lepiej niż drzwi drewniane.

 

3. Nie mają okien

Okna są równie szansą dla złodziei. Dlatego Twoje drzwi z ekranem bezpieczeństwa nie będą miały żadnych. Każde okno daje możliwość rozbicia szyby, a następnie otwarcia drzwi od środka. Mając na miejscu drzwi z siatki bezpieczeństwa, skutecznie wyeliminowałeś tę opcję dla każdego potencjalnego złodzieja. Ponieważ większość ludzi, nawet jeśli mają drzwi z ekranem bezpieczeństwa bez okien, nadal mają inne okna, zalecamy również zainwestowanie w czujnik zbicia szyby, który będzie ostrzegał, jeśli ktoś przebije się przez okno.

 

4. Więcej niż tylko przeciętny zamek

Drzwi antywłamaniowe są chronione czymś więcej niż zwykłym zamkiem. Zamki w tych drzwiach są zwykle wykonane z mocniejszego, wytrzymałego materiału, który uniemożliwia intruzowi ich złamanie. Drzwi, które nie są stworzone dla bezpieczeństwa, nie wytrzymają długo w obliczu brutalnej siły, podobnie jak ich zamki. Upewnij się, że zabezpieczając swoje drzwi, nie wybierasz po prostu czegoś gorszego. Drzwi z ekranem bezpieczeństwa zapewnią Ci całe wzmocnienie, którego potrzebujesz, aby chronić Cię przed intruzami.

 

5. 70% intruzów wchodzi przez drzwi

Jak wspomnieliśmy wcześniej, statystyki pokazują, że włamania do okien są znacznie rzadsze niż intruzi wchodzący przez drzwi. Przeciętne drzwi nie są zbudowane, aby wytrzymać ataki brutalnej siły lub być wystarczająco wyrafinowane, aby udaremnić działania złodziei. Kiedy jednak patrzysz na drzwi antywłamaniowe, wiesz, że dostajesz wszystko, za co zapłaciłeś, a nawet więcej. Zainwestowanie w tę opcję bezpieczeństwa pozwoli Ci spać spokojnie w nocy, wiedząc, że Twoja rodzina jest bezpieczniejsza.

Drzwi antywłamaniowe są idealne dla każdej sytuacji rodzinnej i właściciela domu. Chociaż mogą być droższe niż inne środki bezpieczeństwa, spełniają swoją cenę. Przetrwają wiele lat i zapewnią jedną warstwę bezpieczeństwa dla Twojego domu. Posiadanie jednej formy zabezpieczenia jest dobre, ale lepiej mieć ich wiele. Jeśli kupujesz drzwi z ekranem bezpieczeństwa, zalecamy również zakup systemu bezpieczeństwa z czujnikami drzwi , który zapewni dodatkową ochronę i ostrzeżenie na wypadek, gdyby intruz mógł dostać się do Twojego domu.